Black Marble Serum İşe Yarıyor Mu?

Black Marble Serum İşe Yarıyor Mu?

Black Marble Serum işe yarıyor mu? Sakal erkeklerin en önemli aksesuarlarıdır. Onlara olgunluk ve tarz katar. Hatta bazı erkeklere göre sakal ve bıyık adeta onur meselesidir. Durum böyle olunca sakal ya da bıyıkla alakalı herhangi bir sorun erkeklerin korkulu rüyası haline gelmektedir. Özellikle uzun sakalın son zamanlarda çok moda olması sakalları gürleştiren yöntemlerin daha çok araştırılmasına sebep olmuştur. Black Marbil Serum ise özellikle sakal problemi olan ve bunu takıntı haline getiren erkeklerin muhtemelen karşılaştıkları internette çokça adı geçen sakal gürleştirici serum olarak bilinmektedir.

 

Sakal Neden Gür Çıkmaz?

Sakalın gür çıkmaması, hiç çıkmaması ya da çıkan sakalların öbek öbek dökülmesi pek çok erkeğin yaşadığı durumlardır. Bu durumun pek çok sebebi vardır. Hormonal ve genetik sebepler bunların başında gelmektedir. Ayrıca antibiyotik gibi güçlü ilaçların yan etkisi olarak saç ve sakal dökülmesi durumlarına da rastlanmaktadır. Kullanıcılar bilmelidir ki; saç dökülmesi sebeplerinin hormonal ya da ilaç yan etkili olması, bu etkiler ortadan kaldırılmadan hiçbir sakal çıkaran serum türünün işe yaramayacak olması demektir. Bundan dolayı sakal konusunu takıntı haline getiren ve iyi sonuçlar almayı bekleyen erkekler, öncelikle bu durumun altında yatan sebebi araştırmalı, ondan sonra serum takviyelerini kullanmayı düşünmelidir.

Gür sakal isteyen erkeklere ışık tutması ve atılacak doğru adımlar konusunda fikir vermesi açısından sakal problemlerinin altında yatan sebepleri detaylandıracağız:

  • Hormon Eksikliği: Testosteron hormonunun az salgılanması ya da hiç salgılanmaması erkeklerde sakal çıkmama sebeplerindendir. Bu hormonlar dışardan takviye yolu ile alındığında altında başka bir sebep yoksa sakallar normal bir şekilde çıkacaktır.
  • Kök Olmaması: Hormonlar normal seviyede olduğu halde sakal çıkmaması durumu gözleniyorsa, bu halde öncelikle sakal köklerinin bulunmaması durumu akıllara gelir.
  • Yaralanmalar: Yüz bölgesinde derin yaralanmalar ya da yanıkların oluşması kıl köklerini de etkileyecektir.
  • Psikolojik Etmenler: Anksiyete türleri ve stres, saç-sakal dökülmesini önemli ölçüde etkilemektedir.

Doktora başvurulup sakal çıkmama sebepleri öğrenildikten ve gerekli adımlar atıldıktan sonra çeşitli sakal çıkaran serumların takviye olarak kullanılmasında sakınca olmayacaktır. Ancak alınan yerin güvenilirliği ve ürünün alerjenliği konusunda kişiler iyi araştırma yapmalıdır. İnternette çokça bahsi geçen Black Marble Serum güvenilir ve sonuç veren serumlardan mıdır yoksa tamamen ticari tuzak mıdır?

 

Black Marbie Serumun İçeriği Nedir?

Kara mamba yılanı yağından elde edilen bu serum, sakal bakımında ve gürleştirilmesinde kullanılmaktadır. Yılanın derisinden ve yumurtasından bu yağ elde edilmektedir. Serumun %31’lik kısmını oluşturmaktadır. Ek olarak saç ve sakallarda güçlendirici etki yaptığı bilinen mısır ve tatlı badem yağları da serumun içinde mevcuttur. Kara mamba yılanının yılda iki ya da üç kez bu yağı ürettiği bilinmektedir. Onarıcı, besleyici ve yenileyici etkisi ile kıl köklerini besleyerek sakalların daha gür çıkmasına yardımcı olmaktadır. Ünlü bir Doktor olan Ender Saraç da bir programında “yılan yağı”konusuna geniş yer vermiş, kıl köklerini besleme konusunda yılan yağının 1 numara olduğunu söylemiştir; ancak herhangi bir tür ismi verilmemiştir.

 

Black Marble Serum İşe Yarıyor mu?

Kara mamba yılanı araştırıldığında, Afrika’da yaşayan çok zehirli bir yılan türü olduğu ortaya çıkmaktadır. Ancak bu yılan türüne ait yağın faydaları konusunda serum markalarından bağımsız geniş bir bilgiye rastlamak pek mümkün değildir. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında çoğu kişinin deneme aşamasında olduğu görülmektedir. Denemiş ve bu deneyimlerinin sonuçlarını paylaşmış olanların yaklaşık %90’a yakını bu ürünün işe yaramadığından yakınmaktadır. Resmi sitesinde ise sadece 4 adet olumlu yoruma yer verilmiştir.

 

İşe Yaramama Sebepleri Neler Olabilir?

  • Kişinin sakal problemi konusunda altta yatan başka sebeplerinin olması.
  • Tavsiye edildiği şekilde kullanılmaması
  • Uygulamanın sabırla devam ettirilmemesi
  • Ürünün temin edildiği yerin merdiven altı üreticilere ait olması.
  • Orijinal ürünün tamamen ticari kaygı taşıması

 

“Yılan yağı” uzmanlar tarafından genelde saçlar için tavsiye edilmektedir. Omega 3 ve keratin içeriğinin zenginliği bakımından bu üretim “su yılanlarından” yapılmaktadır. Sakal köklerindeki etkisinin ise oldukça zayıf olduğu söylenir. Black Marble Serum firması ise piyasadaki yılan yağlarının işe yaramadığını, saç, sakal ve bıyık konusunda en etkili yağın “kara mamba yılan yağı” olduğunu söylemektedir. Afrika’da yaşayan, zehirli olan ve yılda iki kez değiştirdiği deriden hidrolize şekilde yağ çıkarıldığı ifade edilen kara mamba yılanının ne kadar etkili olabileceği, yan etkilerinin olup olmadığı, serumda bu yağın belirtildiği ölçüde bulunup bulunmadığı konusunda net çıkarımlarda bulunmak doğru olmayacaktır.

 

15

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın