Boy Uzatan Yöntemler Nelerdir

Boy Uzatan Yöntemler Nelerdir

İnsanlık tarihi boyunca boy uzatan yöntemler herkesin ilgisi çekmiş, bu konu ile ilgili faaliyetlere az ya da çok neredeyse herkes ilgi duymuştur. Avcılık, toplayıcılık, tarım ve savaşçılığın hakim olduğu eski çağlarda da dahi doğal şartlardan kaynaklanan ihtiyaçlar insanda hep daha uzun boylu olmak dürtüsünü ateşlemiştir. Bu nedenle boy uzatan her şey insanlar için umut ışığı olmuştur ve Eski Çin’den, Mısır Medeniyetine, orta çağ uygarlıklarından günümüzün modern tıbbına kadar her dönemde boy uzatan gıdalar, boy uzatan hareketler, boy uzatan aletler ve daha bir çok yöntem denenmiş ve uygulanmıştır.

 

Boy Uzatan Yöntemler Gerçek mi?

 

Son günlerde adından sıkça söz ettiren “Boy Uzatma Formülü Kitabı” ile ilgili bilgilere sitemiz içinden ulaşabilirsiniz. Gerekli araştırmayı yaptıktan sonra kitaba indirimli olarak sahip olmak için “Boy Uzatma Formülü İndirim Kuponu” yazımızı takip edebilirsiniz. Bu ufak hatırlatmayı yaptıktan sonra, boy uzatma yöntemleri ile ilgili araştırmamıza devam edelim.

 

Boy uzatan yöntemler bir dizi anatomik işleyişlerin etkisi altında gerçekleşir. İnsan bedeninin doğal gelişim süreci içerisinde omur aralarında yer alan büyüme çekirdekleri (epifiz çekirdeği diye de adlandırılır) boy uzatma sürecini belirleyen ve yöneten unsurdur. Bu unsur hem kemik uzaması hem omurganın uzaması ile birbirini üzerinde sinerjik etki yaratan bir süreçtir. Ameliyatsız ve doğal yollarla boy uzatan tüm metodlar da bu unsurlar üzerinde yoğunlaşır.

“Boy uzatan bu yöntemleri” başlıklar halinde incelediğimizde tamamının destekleyici yöntemler olduğunu görürüz. Destek kelimesini açtığımız zaman ise buradan başka bir sonuca ulaşırız. Destek; yetersiz, eksik, zayıf, tamamlanamamış bir şeyi, bir olguyu tamamlamak, olması gereken yere çekmek ya da yaklaştırmak anlamındadır. Demek ki eksik olan yolunda gitmeyen bir şeyler var ! İşte bu eksikleri tamamlamak boy uzatan şartları bir araya getirmek demektir.

 

 

 

Boy Uzatan Teknikler

 

Boy uzatan teknikleri birkaç ana başlık altında inceleyecek olursak, ilk olarak doğanın vazgeçilmez adaptasyon kanununa ulaşırız. Adaptasyon kanunu canlının yaşadığı ortama veya şartlara göre kendini adapte etmesidir. Ekvatoral kuşakta yaşayan insanların güneş ışınlarından korunmak için siyah tenli olması doğması, kutup kuşağında yaşayan insanların açık renkli olması ya da kutupta soğuk iklimde yaşayan hayvanların kalın bir yağ tabakasına sahip olması, onların yaşadığı ortama adapte olması gereğidir. İşte bu nedenle boy uzatan tekniklerin ilkini boy uzatan hareketler oluşturur.

sağlıklı beslenme tabağı

Boy uzatan hareketler: Gerek omurga gerek, kol ve bacak boyu üzerinde etkili olan bir çok sportif hareket mevcuttur. Bu sportif hareketler tekrarlandığı sürece insan vücudu kendini bu fiile göre kısa zamanda şekillendirmeye başlar. Boy uzatan hareketler ile ilgili olarak sitemizde boy uzatma egzersizleri adı altında şekillerle detaylı bir makale yayınlanmıştır. Söz konusu makaleye ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz. Bu yazıda resimlerle boy uzatan hareketler mevcuttur. Kobra, süper kobra, masa hareketi gibi kimi boy uzatan hareketler açıklanmıştır. Disiplinli bir program ve destekleyici yöntemlerle boy uzatan şartlar bir araya getirilir.

Boy uzatan gıdalar:

Yapılan hareketleri ve uyarılan sistemleri çeşitli doğal besin takviyeleri ile destekleyen uygulamalardır. Vücudun boy uzatan egzersizler sırasında ya da öncesinde – sonrasında ihtiyacı olan besinler mevcuttur. Yine sitemizde yayınlanmış olan boy uzatan gıdalar konusunun detayları ile işlendiği bir başlık bulacaksınız. Boy uzatan gıdalar ile ilgili olarak söz konusu makalemizi okumak için burayı tıklayabilirsiniz. Bu gıdalar yazımızda da detayları ile okuyabileceğiniz üzere proteinler, mineraller, vitaminler çeşitli elementler boy uzatan gıdalar arasında yerini almıştır. Kemik gelişimi için çok önemli elementlerden birisi olan kalsiyum boy uzatan gıdalar arasında olmazsa olmazlar arasında yer almıştır. Ancak bilinmesi gerekir ki, kalsiyum tüketimini arttırmak tek başına yeterli gelmemekte; kalsiyumun sentezlenerek %100 vücut tarafından emiliminin gerçekleşmesi için D vitamini ve bazı yapı taşları da gereklidir. Boy uzatma formülü kitabı pdf formatında bilgisayarınıza indireceğiniz yayın içerisinde, boy uzatma için bu tür gıdalardan %100 yararlanabilmeniz için gereken tüm bilgiler yer almaktadır.

 

Boy uzatan duruşlar

Boy uzatan duruş ve oturuş şekilleri aslında üzerimizde var olan ama geçmişten beri taşıdığımız duruş, oturuş, yatış gibi hallerimiz ile ilgili bir konudur. Çoğu durumda aslında sahip olduğumuz ama bir türlü uygulamadığımız yada yanlış durduğumuz için boyumuzu normalde olduğundan yada olması gerektiğinden birkaç santimetre daha kısa gösteren hareketlerdir. Boy uzatan duruş şekilleri aslında var olan bir şeyi ortaya çıkartan doğru yere yerleştiren bilgilerden oluşur. Ayağa kalktığınızda omuzlarınız geride başınız ve göğsünüz dik bir şekilde durduğunuz andaki farkı herkes bilir. İşte doğru duruş şekli budur. İlk başlığımızda söz ettiğimiz doğal adaptasyon sürecinde beden, omuzlar düşük baş boyundan itibaren öne eğik ve boyun bedene neredeyse gömük bir duruş şekli ile kendine şekil bulur. Boy uzatan tüm yöntemlerin yer aldığı boy uzatma formülü kitabında da bu duruş ve şekil bozuklukları açıklanmış ve bunlardan kurtulmak üzerine, doğrusunu uygulamak üzerine bir çok açıklama getirilmiştir. Yine bunlara ek olarak “mış” gibi gösteren basit ama etkili boy uzatan hileler de mevcuttur. Ancak bunların asla boy uzatan ayakkabı, boy uzatan tabanlık gibi aplikasyonlu hileler olmadığını önemle belirtmek isteriz.

 

Boy uzatma formülü kitabında, boy uzatan yöntemler ve tekniklerle ilgili tüm incelikleri okuyacaksınız.  Kitapta yer verilen kolay uygulanabilir yöntemler günlük hayatınızı aksatmaz ve sizlere ekstra bir külfet getirmez. Boy uzatma kitabı PDF formatında hazırlandığı için kargo beklemenize gerek yok. Hemen 5 dakika içinde bilgisayarınızdan okumaya başlayabilirsiniz. Boy uzatma formülü kitabını indirmek için buradaki linki kullanabilirsiniz.

Boy Uzatma Kitabını satın Almak İçin Tıklayın.

 

 

20

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın