gergedan boynuzu işe yarıyor mu?

Gergedan Boynuzu Ne İşe Yarar?

Gergedan boynuzu ne işe yarar sorusunun cevabını özellikle cinsel hayatlarında sorun yaşayan mağdurlar bilmek isteyeceklerdir. Toplumumuz cinsel problemlerini paylaşma ve çareler bulma konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Çevreleri ile paylaşmak bir kenara; doktorlarıyla bile paylaşmayı özellikle erkekler gurur meselesi yapmaktadır. Bu çekinceli durumlar çiftlerin cinsel yaşamlarında belki de bir ömür boyu sorun yaşanmasına sebep olmaktadır. Bilindiği gibi evli çiftlerin cinsel yaşamlarında çıkan sorunlar pek çok açıdan evlilik sürecini yıpratmaktadır. Eşler bu bağlamda alternatif yöntemler arayarak bir şekilde bu durumun üstesinden gelmeyi hedeflemektedirler.

Gergedan boynuzu cinsel gücü arttırdığı iddia edilen ve çokça reklamlarıyla karşılaşılan Geleneksel Çin Tıbbi ürünüdür ve doktora gitmekten kaçınan çiftler gergedan boynuzu kürlerini denemeyi ve en kestirme yoldan bu problemi aşmayı hedeflemektedir. Bu durumda gergedan boynuzu kürleri söylenildiği gibi cinsel yönden çiftleri memnun etmekte midir yoksa kişilerin zaaflarından yararlanmak isteyen karanlık ticaretçilerin ürettiği bir efsane midir? Doktorlardan kaçan ancak sağlığı konusunda da hassas davranan okuyucularımız için gergedan boynuzu ne işe yarar konusu açıklığa kavuşturulacaktır.

 

Gergedan Boynuzu Ürünleri Gerçeği Yansıtıyor Mu?

Cinsel gücü arttırdığı, afrodizyak ve geciktirici etki yaptığı neredeyse her reklamda ifade edilmektedir; ancak gergedan boynuzundan faydalanmayı düşünen kişiler bilmelidir ki, bu tip ilaçların ( tozlar, kapsüller, spreyler vs…) reklam unsuru olabilmesi imkânsızdır. Ülkemizdeki cinsel problemlere karşı özellikle erkeklerde oluşan kompleksten yararlanan merdiven altı üreticiler çeşitli ikna edici ve satın alma konusunda yüreklendirici sözlerle kişileri telefona sürüklemekte ve içinde neler olduğunu ve ne kadar yüzdeliklerde olduğunu bilemediğimiz ilaçlara yönlendirmektedir.

 

Gergedan Boynuzu Neden Bu Kadar Pahalı?

Gergedan boynuzu şekil itibari ile erkeklerdeki cinsel iktidarı çağrıştırmaktadır ve bu şeklinden dolayı cinsel gücü arttıracağına inanılmaktadır. Pek çok uzmanca bunun bir batıl inanıştan ibaret olduğu ve ürünlerin beklenilen etkiyi yapmadığı vurgulanmıştır. Ancak gergedan boynuzunun cinsel yönden tüm problemleri giderdiği konusunda gerek ünlü gazeteler gerek de ünlü isimlerce reklamının sıkça yapılmış olması kişilerin gergedan boynuzuna karşı olan talebini arttırmıştır. Talep arttıkça gergedan avcılığı da artış göstermiştir.

Bilindiği üzere gergedanlar nesli tehlike altında olan ve günümüzde sadece birkaç türü kalmış olan canlılardır ve milli parklarda nesilleri korunmaktadır. Gerçek gergedan boynuzu ilaçları gergedanın boynuzunun ayrıldığı noktada çıkan sıvıdan üretilmektedir ve miktarı çok azdır. Miktarın bu kadar az olması ve gergedanların nesillerinin tükenmekte olması bu ilaçların binlerce Euro değerinde olmasına sebep olmaktadır ve altından daha değerlidir. Gergedan boynuzu sıvısını almaya güç yetiremeyenler içinse gergedan boynuzu tozu bir yan ürün olarak kişilere satılmaktadır, ancak herhangi bir afrodizyak etkiye sahip olmadığı artık bilinmektedir ve diğeri kadar olmasa da, gerçek gergedan boynuzu tozu da hatırı sayılır derecede pahalıdır. Gergedan boynuzuna talebin artış göstermesi, Zooloji müzelerindeki ölü gergedanların boynuzlarına bile tenezzül edilmesine ve bu konuda hırsızlıkların artmasına sebep olmuştur.

 

Sağlık Bakanlığı Uyarıyor!

Cinsel gücü arttırıcı gergedan boynuzu tabletleri satışa sunulurken reklamcılar inandırıcılığı arttırmak için her yolu denemektedir. Bu yollardan birisi de Sağlık, Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı logolarıdır. Sağlık Bakanlığı bu logoların gerçeği yansıtmadığı konusunda açık bir dille uyarmıştır. Tabletlerle alakalı reklamlar sunulurken sağlık programlarından yapılan alıntıların, bu programların izniyle yapılmadığı da bilinmelidir. Merdiven altı üreticiler tarafından üretilen bu tabletler genellikle gece saatlerinde ve korsan kanallarda tanıtılmaktadır. İçerikleri ve içeriklerindeki maddelerin bileşim oranları ise birbirinden farklıdır. Bu da kullanıcılarda beklenmedik etkilere neden olabilmektedir.

 

Doktordan Şaşmamalı!

Cinsel problemlerin altında hem psikolojik hem de organik pek çok sebep yatmaktadır ve bu sebepler ortadan kaldırılmadıkça sorun çözülmeyecektir. Tedavi süresince kullanılabilecek destekleyici alternatif ürünler eczanelerde satılmaktadır ve kişinin bünyesine göre doktoru tarafından belirlenmektedir.

6

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın