yüz yogası kitabı kapak

Lourdes J.D. Çabuk’un Yüz Yogası Kitabı

4 çocuğa ve 6 toruna sahip olup da 30’lu yaşlarda gösterebilmek mümkün müdür? Bu durum pek çoğumuz için hayal edilemez olabilir, ancak “Yüz Yogası” isimli kitabın yazarı Lourdes J.D. Çabuk bunun mümkün olabileceğini biz genç kalmak isteyen kadınlara canlı bir şekilde göstermiştir ve “bizden geçti artık” devrini kapatma konusunda ciddi bir hizmet vermiştir.

yüz yogası kitabı

Bilindiği gibi estetik cerrahisinde işler çoğunlukla istenildiği şekilde gitmemektedir ve pek çok riski vardır. Eski kırışık halleri aratan olumsuz estetik operasyonlarının sayısız risklerini düşünmenizi gerektirmeyecek en az 10-15 yaş genç görünmenize ve botokslu gibi dudaklara sahip olmanıza yardımcı olacak yüz yogası hareketlerini bu kitap ile tecrübe edebilmeniz mümkün olacaktır. Lourdes bu kitabında yüz yogası hareketleri dışında pek çok konuya dikkat çekmiştir. Bu da genç görünmenin sadece yüz yogası ile sağlanamayacağını, pek çok faktörün bu süreçte yavaş yavaş değiştirilmesi ve olumlu hale getirilmesi gerektiğidir.

 

Lourdes J.D. Çabuk Kimdir?

 

Filipinli Lourdes J.D. Çabuk 1950 yılında doğmuştur ve eğitimini Santo Tomas Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Eğitimi ile beraber Tıp Teknisyeni unvanını alan Lourdes, daha sonraları ruhsal dünyanın sırlarına olan tutkusu ile yoga ve şifacılık konusunda eğitimler almıştır. Bu merakının hayatının pek çok alanında çok faydasını gördüğünü her fırsatta ifade etmiş ve bu tutkusunun yansıyışlarını kendi bedenindeki dinamik görüntüsü ile en güzel şekilde ifade etmiştir. 4 çocuk ve 6 toruna sahip olduğu halde pek çok kişinin hayal edemeyeceği genç bir bedene sahip olmayı bu yaşam felsefesine borçlu olmuştur. “Yüz Yogası” kitabı ile de bu felsefeyi diğerleri ile paylaşarak faydalanılmasını sağlama yolunda hizmet vermiştir.

 

Yüz Yogası Kitabında Nelerden Bahsedilmiştir?

yüz yogası kitabı

Kaknüs Yayınları tarafından renkli kuşe kağıda basılmış 144 sayfalık bu kitap; hem içindeki bilgilerle hem de kullanılabilirliği ile okuyucularını kendisine çekmeyi başarmıştır. Güzellik, yoga ve egzersiz ile ilgili her şeyden bahsedilmiştir. Hayata tam anlamı ile geçirildiği ve devamlılık sağlandığı sürece bu kitabın vadettiği güzelliğe ve gençliğe ulaşabilmek kaçınılmaz olacaktır. Kitapta yazılan bu önemli bilgilerin; ilk anda sihirli değnek etkisi yapmasını beklemeleri ütopik olacaktır. Güzelliğe ve sağlığa ulaşmak isteyen kişiler bilmelidir ki bu bir yaşam şeklidir ve yaşamı olumlu yönde değiştirmedikçe hedefe ulaşmak zorlaşacak ya da imkânsız hale gelecektir. Devamlılık ve ciddiyet hedefe ulaşmada her konuda olduğu gibi bu konuda da ana unsurdur.

Yüzdeki kırışıklıkların en büyük payı stres faktörüdür. Bundan dolayı Laurdes yüz yogası hareketlerini nefes egzersizleri ile desteklemiş bulunmaktadır. 17 farklı yüz yogası hareketinden ve bu hareketlerle uyum sağlayacak nefes egzersizlerinden bahsedilmiştir. Sadece hareketlerden bahsetmekle kalmayıp, bu hareketlerin hangi kasları aktive ettiğini fotoğraflar ile belirtmiştir.

yüz yogası kitabı

Kitap ayrıca gençlik ve güzellik yogalarını da içinde barındırmaktadır. Vücudun omurilik, bağırsak gibi pek çok bölgesini aktive etmeyi ve nefesi doğru kullanmayı öğreterek, okuyucuları içten dışa yenilemeyi hedeflemektedir. Asıl yaşlanmanın iç organlarımızdan başladığını, iç organlara ve kemiklerimize iyi davranmadığımız sürece yüzümüze olumlu sonuçlar yansımayacağını, bunun bir yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğini her fırsatta dile getirmiştir.  Genç görünmede ideal ölçüler de çok önemlidir. Pek çoğumuz önceden kilolu bildiğimiz arkadaşlarımızın zayıfladıktan ve vücudu şekillendikten sonra gençleşip güzelleştiğine ve oldukça farklı göründüğüne şahit olmuşuzdur. Vücut tipi de yaşın kaç olduğunu belirlemede önemli rol oynamaktadır. Lourdes bu konulara da değinerek tek bir kitapla kadınları pek çok açıdan tatmin edecek önemli güzellik ve gençlik tüyoları vermiştir.

3

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın