sivilce nasıl geçer

Sivilceyi Geçiren Doğal Yöntemler

“Akne vulgaris” bilimsel ismiyle de anılan sivilceler; özellikle ergenlik çağındaki kişilerin kapısını çalan hiç sevilmeyen davetsiz misafirlerdir. En çok yüzde olmakla birlikte vücudun pek çok yerinde görülebilmektedir.

 

Sivilce En Çok Kimlerde Görülür?

Yağlı cilt tipinde olanlar ve hormonların çokça dalgalandığı ergenlik çağında olanlar bu sorunla en çok karşılaşan kişilerdir. Sivilce oluşumu bir cilt hastalığıdır. Vücudun yağ dokusunda oluşan bir tersliğin işaretidir. İleride inatçı oluşumlar ve kalıcı izler ile yaşamamak adına erken dönemde tedavi edilmesi şarttır. Estetik kaygıya ve özgüven sarsıntısına neden olacağından özellikle bayanlar sivilcenin giderilmesi konusunun üzerine daha çok düşmektedir. Kozmetik dünyası sivilce oluşumunu gidermede pek çok ürün piyasaya sürmüşse de; kişiler alerjik başka reaksiyonların oluşabilmesi korkusu ile kimyasal ürünlerden uzak durmayı ve sivilceyi geçiren doğal yöntemler uygulamayı tercih etmektedir.

sivilce nasıl geçer

Limon:

Leke oluşumlarını, enfeksiyonları gidermede limon; pek çok uzman tarafından çokça dillendirilen bir meyve olmuştur. Kişilerin yüzündeki belli başlı pek çok estetik sıkıntıya çare niteliğindedir ve uygulanması da oldukça kolaydır. Yarım limonun suyu sıkılarak pamuk yardımıyla uygulanabileceği gibi, bir dilim limon kesilerek de yüze ya da sivilceli diğer bölgelere ( genital bölge ve gözaltı derisi hariç ) gezdirerek uygulanabilmektedir. Yüzdeki bakteri ve enfeksiyon oluşumlarına yerinde müdahale ederek sivilceleri geçirmesinin yanı sıra, C vitamini içeriğiyle önceki sivilceden kalma izlerin onarılmasında, asit içeriği ile yüzün rengini açmada ve yüze daha canlı ve parlak bir görünüm vermede limon; sivilceyi geçiren doğal yöntemler arasında en çok rağbet gören yöntem olmaktadır.

sivilce tedavis- sivilce nasıl geçer

Portakal-Yoğurt Karışımı:

Hem sivilceleri geçirmek, hem de yüzü rahatlatmak isteyenlere portakal-yoğurt karışımlı maske rahatlıkla tavsiye edilebilmektedir. Portakal içerisindeki asidik yapı ve C vitamini içeriği; yoğurttaki laktik asit bunda yardımcı etkenler olacaktır. Çeyrek büyüklüğünde bir portakalın içerisine eklenen bir çay bardağı yoğurdu karıştırarak yüzün her yerine uygulamak (gözaltı derisi hariç) ve 15-20 dakika beklemek yeterli olacaktır.

 

Elma Sirkesi:

Yüz güzelliğinde çokça adı geçen elmanın “sirkesini” kullanmak da elbette ki sayısız yararlar sağlayacaktır. Cildin asitlik dengesinin sağlanmasında, enfeksiyon oluşumlarına müdahalede sirke de en az limon kadar yarar sağlayacaktır. Su ile karıştırarak pamuk yardımı ile uygulanması ve sonra yüzün iyi bir şekilde durulanması gerekmektedir.

 

Uygulamalardan sonra yüzde kuruluk oluşumlarına engel olmak adına uygun bir nemlendirici kullanmak, ileride kırışıklık oluşumlarının ve pullanmanın önüne geçecek ve tahribatı engelleyecektir.

4

Henüz yorum yok

Tüm Yorumları Göster

Bir yorum yazın